Томко Јозеф

Његово Високопреосвештенство кардинал Јожеф Томко (речи. Јожеф Томко), (11. март, 1924 Б., Удавске, Чехословачка). Словачки куративни кардинал. Титулар надбискуп извештаја од 12. јула, 1979. генерални секретар Светске архијерејског Синода још од 12. јула 1979. до 24. априла, 1985. вд. Префект Конгрегације за евангелизацију народа од 24. априла до 27. маја 1985. године жупана Конгрегације за евангелизацију народа и Гранд канцелар Папског Урбан Универзитета од 27. маја 1985. до 9. априла 2001. године Председник Понтификалног Комитета за међународну евхаристијској конгрес са 23. октобра 2001. до 1. октобра 2007. године кардинала-Деацон са деацонри Гесу Буон Пасторе: алла Монтагнола од 25. маја 1985. подигнут у кардинал-попа са насловом s Сабина цркве од 29. јануара 1996. године

католичке енциклопедије. ЕдвАРТ. 2011.